Echipa noastră îmbină cunoștințele de reglementare cu experiența vastă pentru a reprezenta clienții în proceduri complexe de litigii și arbitraj. Costul litigiilor în domeniul asigurărilor - reprezentăm societățile de asigurări împotriva acțiunilor individuale și acțiunilor de clasă provocând creșteri ale costurilor ratelor de asigurare pentru polițele de asigurare de viață . Procedura de reglementare - avem o înțelegere profundă a acțiunilor de reglementare a litigiilor care afectează companiile de asigurări și implicațiile pentru proiectarea și distribuirea produselor de asigurare. Arbitraj - reprezentăm societățile de asigurare în cazurile de reasigurare pentru creanțele corporative și împotriva entităților care refuză să își onoreze reasigurarea obligației. Insolvențe - reprezentăm cedenți și reasigurători în litigiile care decurg din insolvențe, inclusiv în cazul în care am obținut rezilierea completă a unui tratat de reasigurare achiziționat prin fraudă.